Андрій Андріїв: “Цей рік був справді унікальний: прийшла нова команда людей, які справді дбають про наше місто і наш край”

27.12.2016
IMG_0536
Капітально відремонтовані дороги, відділення в лікарнях, сучасні вікна в гімназії та інші проекти – усе це зроблено з ініціативи депутата Закарпатської обласної ради від Ужгорода Андрія Андріїва. Що зроблено і що в планах – у розмові з депутатом.

— Пане Андрію, цей рік для Ужгорода кардинально відрізняється від, напевно, десятка попередніх. Місто на очах змінює обличчя. На багатьох об’єктах можна побачити і вас. Чому ви там? Можливо, деякі проекти ваша власна заслуга?

12046657_1504931133156831_2784696298631030569_n

— Цей рік був справді унікальний: прийшла нова команда людей, які справді дбають про наше місто і наш край, хочуть бачити його зовсім іншим. Так, цього року ми мали унікальну можливість: вперше на Закарпатті було проведено засідання Бюджетного комітету Верховної Ради України, під час якого ми спілкувалися у більш вузькому колі з лідерами нашої політичної партії – народними депутатами Віктором Бондарем, Віталієм Хомутинником та Михайлом Ланьо. Я звернувся до них із проханням підтримати нас не тільки обіцянками, але й фінансово. Мені пообіцяли виділити для Закарпаття кошти, щоб втілити окремі важливі проекти. Зрештою з Державного бюджету України для області було виділено 16,5 мільйонів гривень в рамках цільової субвенції, які ми й отримали наприкінці липня. Під ці кошти ми надали відповідні проекти, на які вже була виготовлена проектно-кошторисна документація: це ремонти доріг, утеплення і оновлення фасаду Класичної гімназії — єдиного навчального закладу в Ужгороді, де не були замінені вікна; до того ж треба було капітально відремонтувати терапевтичне відділення в Ужгородській міській лікарні, зробити ремонт у міській дитячій лікарні. Ще два проекти стосувалися оновлення міських мереж: ми запланували виконати заміну водопровідних мереж на найбільш аварійних дільницях та завершити проект із будівництва пожежно-насосної станції у мікрорайоні Сторожниця. На щастя, усе це успішно профінансували і під час виконання цих робіт можна було бачити на цих об’єктах мене, мого брата, міського голову Ужгорода Богдана Андріїва, а також депутата Верховної Ради Михайла Ланьо, якому ми постійно звітували про те, як тривало освоєння цих коштів.

— Днями їхала біля гімназії і здивувалася: на всій будівлі замінені вікна, оновлені фасади. Чи прораховували ви, який ефект дасть заміна вікон: чи буде економія для міста і для навчального закладу?

— Вартість проектно-кошторисної документації по гімназії — 3 мільйони 800 тисяч гривень. Усі ці кошти освоєні й цього тижня вже буде завершено роботи. У будівлі встановлені енергозберігаючі трикамерні вікна, які не тільки зберігатимуть тепло взимку, але і влітку даватимуть прохолоду, через них не нагріватимуться класні приміщення. За попередніми розрахунками спеціалістів, усі роботи дозволять заощаджувати до 50 % тепла. Власне, цьому вже є навіть підтвердження. Я днями спілкувався з директором гімназії, він сказав, що тільки-но замінили вікна, як одразу стала відчутна економія газу: за добу економія у межах 6 кубів — це справді досить суттєво. Крім цього, 10-міліметровою мінеральною ватою повністю утеплено фасад — зараз він уже гарний та відремонтований, а навчальний заклад має сучасний вигляд.

На фото: заміна вікон у Класичній гімназії м. Ужгорода – на завершальному етапі. На фото № 2 – депутат обласної ради Андрій Андріїв спілкується з ученицею гімназії; на фото № 3 і 4 – робоча нарада з директором гімназії та виконавцем проекту.

 — Якщо не помиляюся, у рамках коштів субвенції з держбюджету здійснено капітальні ремонти доріг в Ужгороді – Закарпатської та Собранецької. Роботи вже повністю завершені?

— На ремонт вулиці Закарпатської було спрямовано 2 мільйони 700 тисяч гривень — її капітально відремонтували, встановили бордюри, тротуар, розширили в тих місцях, де в цьому була потреба, і нині по ній приємно проїхатися. Залишилося лише нанести розмітку, але це вже буде у наступному році, коли потеплішає. Проектно-кошторисна документація ремонту вулиці Собранецької сягнула 3 мільйонів гривень — ось-ось там будуть завершені всі роботи. Всі кошти встигли освоїти і як результат — сучасна красива вулиця.

На фото: ремонт вулиці Закарпатської в Ужгороді. На фото – народний депутат України Михайло Ланьо, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Фото зроблені у листопаді. Наразі ремонт завершений.

— У рамках субвенції мають бути виконані ще якісь роботи?

— Я неодноразово бував у міській лікарні Ужгорода, тож знав, що великою була потреба у ремонті терапевтичного відділення. Від моменту введення цього закладу в експлуатації (а це 40 з гаком років) ремонтів там не проводили. На цей проект  було витрачено 1 мільйон 900 тисяч гривень, і роботи вже також майже завершені, сподіваюся, до Нового року встигнемо закінчити. Капітальний ремонт також проводять в Ужгородській міській дитячій клінічній лікарні у відділенні органів дихання — на ці роботи витратили близько 800 тисяч гривень. Коли все буде завершено, ми зможемо показати ужгородцям оновлені відділення.

— Розкажіть деталі щодо проектів з водопостачання…

— Усім відомо, що в  Ужгороді глобальна проблема з водою, тож у ці 16,5 мільйонів з Держбюджету ми включили й два проекти, метою яких було забезпечити стабільне та якісне водопостачання води Ужгороду.

Перший проект – заміна насосів на пожежно-насосній станції з двома резервуарами на 2000 метрів кубічних у мікрорайоні Сторожниця. Ще в 2006 році було розпочато будівництво цих резервуарів з комплексною реконструкцією насосної станції. В ті часи було затрачено на проект півтора мільйона гривень, але зрештою так і не завершений об’єкт “поховали”.

На фото: так виглядає стара насосна станція, яка дивом не вийшла з ладу досі…

Торік, у 2015-му, ми проаналізували ситуацію в місті й вирішили, що проект слід реанімувати. Відповідно, відновили проектно-кошторисну документацію, вирішили питання з коштами і наразі вже закінчуємо об’єкт. Що він дасть? Близько чверті населення міста, а це весь новий мікрорайон Ужгорода, завдяки цьому проекту матиме стабільне водопостачання. Крім того, на випадок аварії саме ці резервуари зможуть постачати в місто питну воду протягом певного часу: при максимальному споживанні в межах 200 кубометрів за годину 10 годин безперервного водопостачання Новому мікрорайону забезпечено. Ще одним вагомим плюсом реалізації проекту ж суттєва економія електроенергії, цього буде досягнуто завдяки новому насосному  обладнанню, встановленому на цій станції. У завершення об’єкту вкладено 2,6 млн грн з Державного бюджету.

На фото: Так виглядає нова насосна станція всередині й назовні (резервуари заховані під землею). На фото депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв та директор КП “Водоканал м. Ужгорода” Станіслав Карташов.

Інший проект – заміна водопровідної труби в напрямку до Минайського водозабору завдовжки 1300 метрів діаметром 300 міліметрів. Фактично йде мова про заміну водопроводу від перехрестя вулиць 8 Березня та Можайсього й аж до колишньої залізничної лікарні, тобто до перехрестя Минайскої та Можайського. Тут прокладено більше клометра траси – це абсолютна нова гілка з точковими переключеннями на двох перехрестях. Також у рамках проекту замінено водопровідну трубу на відрізку Можайського-Генерала Свободи. Загалом тут затрачено 1 млн 600 тис грн. Коли ж ми спілкуємося на місці з працівниками, то вони розказують, що проривів труби на цій ділянці було безліч, тобто, вода просто втікала в землю. Тому, втілюючи цей проект, досягаємо головної мети: чим більше нам вдасться виконати робіт із заміни водопроводів, тим більшою буде економія ресурсів, електроенергії, коштів, і меншими – затрати води.

На фото: ремонт водопроводу по вул. Можайського в Ужгороді. Оглядають ремонтні роботи депутат обласної ради Андрій Андріїв та директор Водоканалу Станіслав Карташов.

— На розвиток міста вдалося отримати кошти не тільки з Державного, а й із обласного бюджетів. Зокрема, нам вдалося профінансувати встановлення футбольного майданчика у ЗОШ №19, про який досі кілька років тільки говорили-обіцяли… Вдалося встановити його тільки зараз, і це теж утішає. Місто теж долучилося до завершення проекту: навколо майданчика зробили огорожу, його освітили, тож зараз дітки мають можливість протягом цілого навчального року грати на території навчального закладу у футбол.

— Що плануєте на наступний рік? Що чекає на ужгородців цікавого?

— Буквально минулого тижня під час сесій обласної і Ужгородської міської рад були ухвалені бюджети на наступний рік. Бюджети радують, бо вони суттєво збільшені, але при цьому маємо і додаткове навантаження — фінансування профтехучилищ, пільгове перевезення громадян та комунальні платежі усіх бюджетних установ міста. Це навантаження набере додаткових видатків до 300 мільйонів на рік. Тому приступити до реалізації запланованих проектів ми зможемо десь у другій половині лютого, коли побачимо, на чому ми стоїмо після першого місяця по новому бюджету. Але загалом дуже багато можна зробити для розвитку міста. Щиро вірю, що нам вдасться втілити багато корисних речей.

— Насамкінець, певно, захочете привітати краян із прийдешніми святами…

— Користуючись нагодою, щиро вітаю усіх мешканців нашого міста і нашого краю зі святами. Бажаю у наступному році міцного здоров’я, мирного неба, радості, любові й Божої благодаті. Хай вам щастить!

Ганна Удут