Депутат Свалявської райради Микола Сацик: «Моє головне завдання як депутата – почути й допомогти»

25.07.2016
13816776_317702935233835_446952647_n

Покращити життя людей, вирішити основні, найгостріші проблеми рідного району, показати, що за бажання працювати можна справді багато чого досягти – саме з цим до Свалявської райради увійшла команда від партії «Відродження». Як результат, копіткими зусиллями, з глибоким вивченням проблем та розумінням ситуації в державі депутатам-однодумцям вдається вирішувати низку проблем. Про те, як працювати на виборній посаді, що вдається вирішувати  й що нині на порядку денному – у розмові з депутатом Свалявської районної ради від партії «Відродження» Миколою Сациком.

«Радує, коли є однодумці, які хочуть розвитку спільної справи»

 • Пане Миколо, ви – успішна людина, підприємець, а ще за результатами виборів у жовтні 2015 року вперше стали депутатом Свалявської райради. Яка вона – депутатська робота? Ваші враження?
 • Звичайно, депутатська робота частково відрізняється від того, чим я займався досі, тут треба було в першу чергу вивчити, як працює державна машина, що в компетенції органів місцевого самоврядування, а що ні тощо. Але в принципі швидко все з’ясував, визначився з пріоритетними напрямками, і цією роботою наразі задоволений. Насамперед тому, що працюю в команді цілеспрямованих однодумців, на яких можна покластися. Так, звісно, робочі суперечки часом виникають, але такі поняття як конфлікти, політичний тиск у нас в райраді відсутні. Радує те, що теперішня районна рада певною мірою оновлена, в ній багато молодих колег, які хочуть, щоб район розвивався. Думають над тим, щоб якомога більше корисного зробити для громади.
 • Як вам робота в комісіях, на сесіях райради?
 • За цей короткий період завдяки злагодженій роботі ми провели більше 11 засідань сесій районної ради, вирішили чимало нагальних проблем. Відверто можу сказати, що засідання сесій намагаюся не пропускати, бо відношуся до своїх обов’язків представника народу відповідально. Всі питання на засіданнях робочих комісій детально пропрацьовуємо, буває, і по кілька разів, дискутуємо, часом утворюємо робочі депутатські групи та виїздом на місце вивчаємо детально кожне питання. До прикладу, особисто я працював у роботі виїзних робочих комісій з вивчення фінансово-господарського стану Свалявського РКП ВВ (Водоканал), готовності до роботи об’єктів освіти, охорони здоров’я. Та й взагалі мене як депутата районної ради найбільш турбує соціальне забезпечення громадян району.
 • Які в районі на сьогодні найгостріші соціальні питання?
 • Однією з основних соціальних проблем, яке довелося вирішувати депутатам районної ради, проблема дитячого харчування. Коштів з державного бюджету на це не було виділено, а діток без харчування залишати було б неправильно. Завдяки оперативній роботі голови райради Мирослави Ливч, яка відразу відреагувала на прийняте рішення фракції «Відродження», зібравши сесію, ми підтримали проект рішення щодо виділення коштів вільних лишків районного бюджету в сумі 1,5 млн грн для того, щоб забезпечити необхідним харчування наших діток у І півріччі цього року.

Крім того, на позаминулій сесії районної ради ми виділили кошти ще й на оздоровчі дитячі табори.

 • Знаю, що чимало уваги приділяйте й питанням охорони здоров’я…
 • Так! Усі ми розуміємо, наскільки гострою проблемою на сьогодні є доступ населення до якісних медичних послуг. Свалявщина – не виняток, тут вистачає своїх «гострих кутів». Чуючи щодня, на що люди жаліються, вирішили детальніше вивчити питання, за що взявся я особисто разом із відповідними спеціалістами-медиками району. В результаті депутати від партії «Відродження» ініціювали розгляд питання щодо придбання сучасного рентгенапарату для районної лікарні. На останній сесії райради одноголосно було підтримано цю пропозицію, виділено 1,8 млн грн. Якщо спитаєте, наскільки актуальним є питання, відповім – надзвичайно! Відтепер людям не требу буде їздити до Мукачева чи Ужгорода за якісним знімком, особливо тоді, коли людині важко добиратися чи стан здоров’я не дозволяє цього зробити.
 • Медицина – та галузь, в якій невирішених питань постійно чимало. Що, так би мовити, «болить» найбільше?
 • Працюємо над тим, щоб у Сваляві збудувати приміщення для надання послуг гемодіалізу важкохворим на ниркову недостатність. Наразі ці люди повинні тричі на тиждень їздити до Мукачева, і наскільки це важко для них – можете уявити. Тому питання на контролі, будемо його реалізовувати.

Загалом скажу, що розуміємо й інші проблеми: по 100 тис. грн депутатами спрямовано на програму «Цукровий діабет» та програму надання медичної допомоги нефрологічного профілю.

Не оминаємо увагою й освітні та соціально-побутові питання: півмільйона виділили на співфінансування придбання шкільного автобусу для Полянської ЗОШ. Крім того, 205 тис. грн виділили на програму безоплатного харчування учнів, 180 тис. грн – на програму «Турбота», в рамках якої надається допомогу людям, які опинилися в скрутній ситуації.

«Як кажуть люди, у нормального ґазди завжди робота є»

 • Якось у розмові ви сказали, що без доріг не може бути й розвитку Свалявщини. Питання так і залишається одним із найболючіших для району?
 • Як кажуть люди, у нормального ґазди завжди робота є, тому у кожній сфері є невирішені проблеми, але однією з найболючіших проблем є розвиток інфраструктури. Бо якщо будуть збудовані якісні дороги, то буде й інвестор, буде і турист, будуть і прибутки, будуть і податки. Свалявщина відома і в країні, і за її межами як санаторно-курортний регіон, вона славиться своїми унікальними мінеральними водами. Але який турист приїде в санаторій по розбитій дорозі? На жаль, сьогодні ми можемо певною мірою похвалитися дорогою «Перечин-Свалява-Ливча» на відрізку з м. Свалява до с. Поляна, але цього мало. Проблемними залишаються напрямки доріг на Оленівському, Уклинському перевалах, які є запасними транспортними артеріями, що з’єднують Закарпаття з Україною. У аварійному стані знаходяться дороги Яківське-Р.Гута, та Свалява-Березники. Ніби щороку на даних відрізках доріг й проводять поточно-ямковий ремонт, але цього мало, ефект – на один сезон, ці напрямки доріг потребують капітальних вкладень. До речі, без нормального транспортного сполучення не має розвитку ще одна родзинка Свалявщини – унікальна лікувальна мінеральна вода на території Неліпинської сільської ради та форелеве господарство «Ждимир». Дорога до даних закладів у такому стані, що сумно казати. А туристи напрямком цікавляться – ось що турбує. Тому готую дане питання до розгляду на засіданні фракції, комісіях та сесіях райради, щоб за найменшої можливості відремонтувати дорогу.
 • Знаю, що є питання й щодо діяльності місцевого Водоканалу: що там коїться?
 • Це проблема: діяльність теперішнього керівника та його попередника привели Свалявське районне комунальне підприємство водопостачання та водовідведення до штучного банкрутства. Щоб ви розуміли: в Сваляві вода з водозаборів подається споживачам «самотьоком», у нас немає багатоквартирного житлового фонду вище 5-ти поверхів. Відповідно, затрати з очищення та транспортування води споживачам є мінімальними. З даного питання ми ініціювали створення робочої депутатської групи, яка вивчала фінансово-господарський стан підприємства. У підсумку, наші напрацювання передані в правоохоронні органи! Уже сьогодні по об’єкту працює Державна фінансова інспекція, правоохоронці здійснюють слідчі дії. Вже порушені кримінальні справи і сподіваюся, що слідство проведе об’єктивне розслідування щодо неправомірних дій керівників районного комунального підприємства. Також хочу зазначити, що коли в підприємства не вистачало коштів на виплату заробітної плати працівникам, а їх на підприємстві 95 чоловік, ми реанімували підприємство, виділивши на їхні потреби кошти з районного бюджету в сумі 400 тис. грн. Стосовно підняття тарифу на послуги «водопостачання та водовідведення», то наша фракція одноголосно прийняла рішення, поки працюють правоохоронці та поки не встановлений реальний стан справ на водоканалі, не поспішати. Та й загалом, як на мене, треба дуже уважно підходити до питання підвищення тарифів з огляду на важку економічну ситуацію, яка склалася в державі з різким підняттям цін на житлово-комунальні послуги (газ, електроенергію).

 

Моє головне завдання як депутата – почути й допомогти

 

 • З якими проханнями до вас як до депутата найчастіше звертаються люди?
 • Про добрі справи не говорять, але хочу сказати, що зараз більшість мешканців району на межі фінансового зубожіння, ціни на товари та житлово-комунальні послуги завищені, зарплати й пенсії мізерні, і це в першу чергу відчувається. Люди більше просять фінансової допомоги, на ліки, операції, навчання, вирішення соціального-побутових проблем, юридичних послуг. Звертаються, що приємно, й просто за доброю порадою. Я майже кожен день вислуховую з десяток прохань, більшість із яких вдається оперативно вирішити. Моє головне завдання – почути й допомогти.
 • Який основний висновок можете зробити із депутатської діяльності?
 • За цей період часу мого депутатства я зрозумів, що добробут громади району та функціонування державних інститутів напряму залежить від прийняття рішень депутатами при розподілі коштів та ефективного їх використання. Але це, на жаль, не робилося депутатами попередніх скликань, вони часто-густо просто не мали своє власної об’єктивної думки, бо напряму залежали від політичних сил, які не думали про громаду, а тільки дбали про свій політичний рейтинг та бажання утриматися при владі. Як результат, багато питань, які покращили б життя людей і які давно могли бути вирішені, були відкладені в «довгий ящик». Тепер – сильною командою, в тому числі за підтримки колег із «Відродження» з області та народного депутата Михайла Ланьо – беремося за них. З приходом нашої політичної сили до роботи в районі та підтримки депутатів, які входять до нашої більшості, вдається ламати стереотипи. Як результат, триває і розвиток інфраструктури, і покращення в напрямку соціального забезпечення населення. А це і була наша головна мета, з якою ми йшли на вибори.