Іван Погоріляк: “Щиро вдячний мешканцям Перечина, які з порозумінням ставляться до роботи нашої команди”

13.12.2016

ЗВІТ ПЕРЕЧИНСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ ІВАНА ПОГОРІЛЯКА, ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСУ ТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ПЕРЕЧИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗА ПРОРОБЛЕНИЙ РІК РОБОТИ В ПЕРІОД  ІЗ 11.11.2015 РОКУ ДО 11.11.2016 РОКУ

-48

Перш за все, я хочу висловити щиру вдячність мешканцям Перечина, які з порозумінням ставляться до тієї роботи, яку ми проводимо. Але найбільше  хочу подякувати своїй команді, завдяки котрій і вдалося покращити життя наших людей та загальний вигляд нашого містечка. Насамперед, це депутати міської ради, які повірили мені, голосували за запропоновані мною рішення й допомагали втілювати їх у життя: Олеся Вовканич-Белеканич, Галина Гаєвська, Марта Скворцова, Мар`яна Ломага, Вероніка Годована, Алла Гунка, Марта Пірош, Євген Баєв, Михайло Барник, Артур Іванов,Михайло Скубенич,  Дмитро Шейко, Ярослав Шинкарчук, Сергій Попов, Святослав Бісун, Олександр Макар, Олександр Болтян, Федір Гунка та Тарас Колбовський. В окремих питаннях ми отримували підтримку й від депутата Андрія Скрипа.

Не можу сказати, що все заплановане нам вдалося втілити в життя. Звичайно,  були й помилки та прорахунки. Але все ж є й помітні досягнення у роботі.

Робота міськради прозора й відкрита, безперебійно працює сайт, на якому оприлюднюється інформація про нашу діяльність. Створено сторінку на ФБ «Перечинська міська рада», регулярно дописуємо на сторінці «Наш Перечин», де додатково інформуємо людей про події, які відбуваються у місті. За необхідності випускається інформаційний бюлетень міської ради.  Крім цього, всі сесії знімаються на відеокамеру, а відео розміщується на сайті міської ради у розділі «Прозорість влади». У цьому розділі також розміщено доступ до офіційного порталу публічних фінансів, де кожен охочий може побачити, куди скеровуються кошти міського бюджету.

Щодо організації роботи апарату міської ради, то, впевнений, перечинці помітили спрощення в наданні адміністративних послуг (отриманні різних довідок, котрі видаються щоденно). Крім цього, ми організували роботу державного реєстратора в апараті міської ради та ввели у штатний розпис спеціаліста, який проводить реєстрацію місця проживання громадян.

Комунальна служба. Найбільш важливим етапом у нашій роботі було відновлення функціонування міського комунального підприємства «Комунальник», яке наприкінці 2015 року  знаходилося у стані банкрутства. Загальна заборгованість підприємства складала більше 700 тис. грн. А заборгованість з зарплати коливалася від двох до трьох місяців. Але завдяки низці заходів, спрямованих на відновлення роботи цього підприємства, нам вдалося вивести «Комунальник» із кризової ситуації. Частину боргів ми скоротили за рахунок прибутку підприємства, але всю заборгованість ліквідувати важко.

Для того, щоб розблокувати рахунок зі сплати ПДВ КП «Комунальник», борги якого складали 372 тис. грн, ми виділили із міського бюджету 160 тис. грн. Розпочали процес сонації (відновлення платоспроможності) і підприємство ожило.

Ми не виділяли бюджетні кошти на виплати заборгованостей за електроенергію, на сплату податків, на покриття заборгованості з зарплати, як це робили наші попередники. Але ми давали цьому підприємству підряди на виконання робіт із благоустрою міста, прокладання нових водогонів, облаштування вуличного освітлення тощо.

Для порівняння наведу лише один приклад. У 2012 році по вулиці Борканюка було прокладено водогін протяжністю близько 600 метрів. Роботи виконувало приватне підприємство з Ужгорода, а з міського бюджету було сплачено 160 тис. грн. Цього року ми проклали близько 700 метрів нового водогону по вулиці Лермонтова, де виконавцем було наше комунальне підприємство, і заплатили з бюджету всього 56 тис. грн.

Для того, щоб комунальники почували себе комфортно на робочих місцях, було замінено вікна в адмінбудівлі підприємства, замінено котел для обігріву приміщень, а зараз проводимо ремонтні роботи в окремих кабінетах.

В екстремальних умовах у грудні минулого року було відремонтовано приміщення складу на території КП «Комунальник» та будівлі каналізаційно-насосної станції, котра знаходиться на площі Незалежності. Ці споруди були в аварійному стані й могли до весни вийти з ладу.

Ще наприкінці 2015 року ми придбали для комунальників автомобіль «Вишка», спецодяг для працівників, інструменти для роботи, відремонтували техніку і дали шанс цьому підприємству почати виконувати різні роботи, за котрі платили йому з міського бюджету.

Роботи з прочистки ливневої каналізації

Благоустрій. Упевнений, кожен перечинець помітив покращення роботи з благоустрою нашого міста. Двірники почали прибирати більше територій, якісніше це робити та утримувати майданчики для сміття в належному стані. Тут повинен відзначити роботу заступника міського голови Любові Крижановської, працівниці апарату міськради Софії Бабич, а також майстра з  благоустрою Оксани Прудкої.

Толока. Висадка деревцят гінкго-білоба

Комунальники упродовж року проводять демонтаж та кронування дерев. Така робота буде тривати і в подальшому, бо цим питанням ніхто в останні роки не займався. Разом із тим із метою озеленення нашого міста, покращення загального вигляду проведено висадження сакур уздовж вулиці Ужгородської. А під час толоки депутати міськради висадили сто дерев гінкго-білоба на території військового кладовища на знак пам`яті Небесної сотні.

Із квітня цього року ми залучаємо до вирішення питань благоустрою осіб, котрі перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. У такий спосіб вдалося вирівняти газони вздовж вулиці Ужгородської, вирубати всі деревця та кущі в потоці Вулшава, утримувати в порядку кладовища міста. Також обрізали кущі й дерева та вичистили кювети вздовж вулиці Ужанської.

Громадські роботи

Майже тиждень тривали роботи з прочистки ливневої каналізації від кафе «Авеню» до автомийки; щоправда, лише по лівому боці вулиці Ужгородської, правий бік приводитимемо до ладу в наступному році. Частково промили каналізаційні мережі. Злива, яка пройшла 6-7 листопада, показала, що прочищена ливнева каналізація працює добре.

У літні місяці комунальники майже кожного ранку проводили полив  вулиць Ужанська і Ужгородська. А під керівництвом Софії Бабич працівники КП «Комунальник» належним чином доглядали центральний скверик, зокрема квіти та прилеглі до центральної  частини  міста території.

Збір та вивіз твердих побутових відходів. Протягом року нам вдалося утримувати в належному стані майданчики для збору сміття, що раніше було проблемою для людей, які  проживають поруч. Крім цього, на площі Народній, вулицях Борканюка та Лермонтова облаштували майданчики для збору сміття, що значно покращить санітарно-епідеміологічну ситуацію прилеглих територій. У центральній частині міста встановлено 20 так званих  антивандальних сміттєвих баків.

Газель та  пристрій для подрібнення гілок

Вуличне освітлення. Проведено поточні роботи з відновлення вуличного освітлення майже на всіх вулицях Перечина. А на вулицях Лермонтова та 8-го Березня прокладено нові мережі освітлення. У центральній частині міста замінено застарілі лампи на сучасні – енергоефективні, але в цьому напрямку нам ще доведеться попрацювати.

Вуличне освітлення

Стихійна торгівля. Попередньою владою було проведено конкурс на оренду земельних ділянок під торгові кіоски на майданчику біля автостанції. Орендну плату встановили 1350 грн за 10 м кв. землі на місяць, але підприємці не погоджувалися з такою вартістю і будувати свої павільйони відмовлялися. Тому було проведено низку зустрічей з підприємцями та депутатами, на яких вишукали компромісне рішення і зменшили плату за землю до 550 грн на місяць. Тоді підприємці розпочали будівництво. Ми встановили п’ять павільйонів для торгівлі власною сільськогосподарською продукцією, що теж дало результати: Перечин позбувся ганебної торгівлі молочною продукцією на тротуарах. Крім того, відвели воду з цієї території ринку і частково  облагородили бруківкою.

Виконком міської ради надав дозвіл підприємству «Закарпатавтотранс» на встановлення нових торговельних кіосків на їхній власній території. Це питання викликало деякі дискусії серед перечинців, але, як показало життя, це також сприяло припиненню стихійної торгівлі у нашому місті.

Ремонт доріг.  У 2016 році проведено капітальний ремонт вулиці Лермонтова, поточні ремонти на вулицях Весняній, Горького, Першого травня, Борканюка (Алейка), Академіка Корольова, Пушкіна, Вулшава, Чкалова, Партизанській, Маяковського. За кошти міського бюджету заасфальтовано під’їзд до терапевтичного відділення Центральної районної лікарні (БАМ), під’їзд до дитсадка «Веселка».

Вул.Пушкіна

Вул. Горького

Вул. Вулшава

Вул. Партизанська, Чкалова

Водопостачання. Однією із найбільших проблем Перечина була і залишається проблема водопостачання. Тож, як і обіцяла наша команда перед виборами, ми взялися перш за все за вирішення цього питання і в результаті побудували нову гілку водопроводу протяжністю 1,2 км у центральній частині міста.

Найважче було прокласти водогін попід залізничною дорогою, але ми це зробили. Ще у 2003 році ми проклали нову мережу водогону від водозабору до залізничної станції, але під самою залізницею залишалися старі іржаві труби. Тепер цю проблему вирішено. По вулиці Лермонтова прокладено близько 700 метрів нового  водогону. Але ще дуже далеко до повного вирішення усіх проблем постачання води. Від нестачі води сьогодні потерпають майже всі куточки Перечина. Тому ми вже підготували проектно-кошторисну документацію на будівництво свердловини у мікрорайоні Яслище. Зараз спеціалісти пробурюють вишукувальні свердловини. Також триває виготовлення проекту прокладання водопроводу по вулиці Толстого з перспективою продовження його по вулицях Пушкіна, Гуменська, Братів Кедюличів, Панаса Мирного, Академіка Корольова. Паралельно проводимо організаційні заходи з будівництва водогону до мікрорайону Поташня.

З метою покращення водопостачання нами було здійснено роботи з прочищення 4 із 6 діючих свердловин міського водозабору. На це ми витратили 200 тис. грн, але зараз маємо збільшення дебету води в свердловинах від 30 до 70 %, що дає можливість безперебійно качати воду у Перечин.

Житловий фонд. Велика увага міської ради спрямована на роботи з ремонту покрівель багатоповерхових будинків, що перебувають на її балансі. Дахи цих будинків знаходяться в поганому стані. Цього року частково відремонтовано покрівлі будинків № 2 по вул. Ужанська, №19 на пл. Народній, будинку № 39 та 41 на вул. Ужгородській, будинку № 1 на пл. Незалежності та будинку № 7 по вул. Лермонтова. Є ще багато заяв  від мешканців інших будинків, які потребують ремонту. Всі звернення враховані та внесені в план роботи на 2017 рік.

Також певний час триває робота з прийому-передачі відомчого житлового фонду у комунальну власність громади міста Перечина, а саме: будинку № 29 по вул. Ужгородській та будинку № 21 на пл. Народній. Планується узяти на баланс громади міста будинок № 56, що по вул. Ужанській. Це дасть змогу мешканцям будинків узаконити свої помешкання. Тривають переговори щодо прийому-передачі на баланс міста будинку № 25А та 26 (ЛХК гуртожиток), що по вул. Ужанській.

Надзвичайні ситуації. У 2016 році ми пережили два паводки: один у січні, а інший — найбільший за останні десять років — 6-8 листопада.

Повінь листопад 2016

Із перших хвилин виникнення загрози домівкам бійці ДСНС та бригади комунальників боролися з тим, щоби зменшити негативний вплив стихії на дворогосподарства наших жителів. Оперативно прочищали прийомники ливневої каналізації, знімали містки на потічках, розчищали затори, демонтовували обладнання на каналізаційно-насосних станціях, котре могло бути підтопленим. А коли через повінь було відключено водозабір від електропостачання, воду людям підвозили водовозами. В обох випадках трохи більше, ніж за добу, водопостачання було відновлено. Після листопадового паводка близько двох тижнів комунальники та рятувальники відкачували колодязі, підвали, дворові вбиральні. За рішенням комісії міської ради жителям, дворогосподарства яких постраждали від повені, з міського бюджету було виділено кошти на часткове покриття завданої стихією шкоди.

Співпраця з районною радою. Завдяки порозумінню між депутатами міської та районної рад, районною радою місту Перечину передано в комунальну власність цілісні майнові комплекси Перечинської ЗОШ I-III ступенів та дитячо-юнацької спортивної школи. Позитив очевидний: міською радою вже проведено заміну старих вітрин на сучасні вакуумні у спортивному залі ЗОШ I-III ступенів, проведено  реконструкцію освітлення спортзалу, прокладено мережу освітлення майданчика зі штучним покриттям. Щодо дитячо-юнацької спортивної школи, то з районного бюджету уже виділено 170 тис. грн, а з міського — 200 тис. грн на проведення капітального ремонту грального залу. 24 листопада з міського бюджету виділено ще 170 тис. грн для проведення ремонтних робіт. Сподіваємося, що ці роботи закінчимо у січні-лютому наступного року.

З міського бюджету буо виділено 250 тис. грн для заміни вікон та капітального ремонту електропостачання в будівлі, де розміщується управління соціального захисту Перечинської РДА. Споруда перебуває у власності міста, а з часом перейде до міської ради, тому працюємо на випередження.

У майбутньому в цій будівлі буде розміщений Центр надання адміністративних послуг для перечинців. Роботи буде завершено до кінця року.

8 грудня 2016 року на XI сесії Перечинської районної ради VII скликання будівлю навпроти римо-католицького костелу було передано на баланс міської ради. В майбутньому там плануємо розмістити орган державної реєстрації актів цивільного стану, виконавчу службу, центр надання безоплатної правової допомоги, паспортний стіл, державного реєстратора та нотаріуса.

Дошкільні навчальні заклади. У дитсадку «Теремок» проведено капітальний ремонт групи «Малятко». Повністю замінено підлогу в гральній та спальній кімнатах, замінено вікна та двері, облаштовано вбиральню. Крім цього,  у «Теремку» замінено шість вікон на вакуумні, закуплено ліжка.

Ремонт групи «Малятко»

У дитсадку «Веселка» відремонтовано дах на котельні, капітально відремонтовано альтанку (спільно з батьками) та закуплено матраци.

До Дня працівників дошкільної освіти премійовано всіх працівників наших дитсадків. Сподіваємося, що цього року ми забезпечимо працівникам дошкільних дитячих закладів виплату й винагород, які не входять до основної заробітної плати.

Дитячі гральні майданчики. На площі Народній триває будівництво сучасного грального майданчика, який буде відкрито до нового року. Показовим є те, що мешканці прилеглих багатоповерхівок свідомо відмовилися від своїх городів, звільнивши місце заради дітей. По вулиці Академіка Корольова спільно з мешканцями цього мікрорайону також облаштовується дитячий гральний майданчик. Такі майданчики плануємо встановлювати і в інших мікрорайонах Перечина.

Комунальне майно. На будівлях комунальної власності міста нам вдалося відремонтувати майже розвалену каналізаційно-насосну станцію, яка знаходиться за залізною дорогою навпроти будинків Перечинського лісохімкомбінату.

КНС №1 до ремонту

КНС №1 після ремонту

Підвал, який знаходиться по вулиці Ужгородській неподалік «Білого дому», який не використовується близько 40 років, передано в оренду приватному підприємцю для створення туристичного закладу.

Один із колишніх складів військової частини передано в оренду для створення міні-підприємства з виготовлення сирів. На всі інші будівлі виготовлено експертно-грошову оцінку та виставлено для продажу чи оренди. Сподіваємося, що і на них ми знайдемо господарів.

Культура. Чудовим святом для перечинців та гостей міста став різдвяний фестиваль «Перечинські колядки», котрий проводився в центральному скверику 9 січня цього року.

Більше десяти груп колядників та вертепів закладів культури Перечинського району, з Польщі та Словаччини, оркестр радості «Ватага», гуморист Павло Чучка розважали глядачів. Атракціони, поні, живі вівці, ковалі, святковий ярмарок, чудова фотозона додали колориту нашому святу, котре плануємо зробити традиційним. Таке свято вдалося організувати, сконцентрувавши зусилля райдержадміністрації, районної та міської рад, а також депутатів міської ради та просто небайдужих людей.

Не менш колоритним виявилося і свято до Дня міста, у рамках якого започатковано проведення щорічного півмарафону Федора Фекети.

Забіг спортсменів із Ужгорода до Перечина на дистанції 22 кілометри став справжньою візитівкою та відкриттям нашого міста для багатьох туристів. Десятки колективів художньої самодіяльності клубних установ району, гостей  з-за кордону, п’ятеро учасників фінального телешоу «Голос країни 2015», ярмарок, десятки підприємств закарпатської кухні, конкурс-виставка домашніх травин, спортивні змагання – це далеко не весь перелік атракцій, організованих під час Дня Перечина. Було весело й цікаво, а розмаїття атракцій та спортивні змагання показали, що перечинці вміють працювати і відпочивати по-європейськи.

Фізична культура та спорт. У 2016 році багато уваги було приділено розвитку фізичної культури та спорту. Зокрема, за моєю ініціативою було зареєстровано кілька спортивних клубів, проведено низку змагань серед дорослих та дітей. Міська рада надавала фінансову допомогу з організації різних спортивних заходів та на закупку спортивної форми для волейбольної і футбольної команд.

Володарі кубка Закарпатської області 2016 рік

Волейбольна команда Перечина в черговий раз завоювала кубок Закарпатської області. На міжнародному турнірі в Сербії зайняла перше місце, а в престижному турнірі з мікс-волейболу в словацькому місті Кошиці з 64 команд виборола почесне друге місце.

Уже втретє юнацька команда ФК «Карпати» Перечин стала переможцем Західної зони Чемпіонату Закарпатської області у першій лізі.

На жаль, у боротьбі за звання чемпіона першої ліги наші юні футболісти поступилися команді «Карпати» с. Дубове з рахунком 0:1.

ФК «Карпати»

ФК «Карпати» (основний склад) зайняли сьоме місце в турнірній таблиці, проте прагнемо до кращих результатів. Міська рада допомагала у 2016 році цьому спортивному клубу, сподіваюся, що так буде й надалі.

Слід зазначити, що вперше за останні роки досягнуто компромісу з керівництвом ТОВ «Стеатит», яке підписало угоду строком на 10 років про передачу стадіону «Зоря» в оренду міській раді. Крім цього, вже є певні домовленості з цим підприємством про безкоштовну передачу стадіону нашій територіальній громаді.

Радію з того, що 2016 рік став роком відновлення довіри людей до місцевої влади, чого в Перечині давно вже не було. У звітному році ми закладали фундамент для подальшої розбудови нашого містечка. Одним із важливих кроків є об`єднання м. Перечина та сіл Сімер, Зарічово, Сімерки і Ворочево в одну територіальну громаду. Цей процес дасть плоди пізніше, але ми віримо, що це піде на користь усім жителям майбутньої громади.

Працюємо над розробкою Генерального плану міста, який повинен розв’язати багато питань у містобудівній діяльності. Цим документом намагаємося передбачити будівництво об’їзної дороги, захист наших земель від паводків, забудову нових мікрорайонів. А в коротшій перспективі завдяки виготовленню головного архітектурно-будівельного документа стане можливе виділення у 2017 році земельних ділянок нашим учасникам АТО.

Можливо, комусь здається, що успіхи нашої команди незначні, але вони очевидні. Ми  ж і надалі прикладемо максимум зусиль для того, щоб наше місто стало ще кращим, сучаснішим і  жителі Перечина жили в достойних та комфортних умовах.