На зустрічі у Закарпатті керівництво партії «Відродження» та очільники області вирішили, як підтримуватимуть місцеву економіку

21.05.2016
На зустрічі у Закарпатті керівництво партії «Відродження» та очільники області вирішили, як підтримуватимуть місцеву економіку

У обласному центрі Закарпатської області – місті Ужгороді – сьогодні, 21 травня, відбулася зустріч керівництва партії «Відродження» з очільниками області та з представниками місцевого осередку партії – депутатами з фракції «Відродження» в Закарпатській обласній раді. У зустрічі зокрема взяли участь голова партії «Відродження» народний депутат України Віктор Бондар, голова політради партії «Відродження» Віталій Хомутиннік, народні депутати з парламентської групи «Партія «Відродження» Євгеній Гєллєр та Михайло Ланьо.

Мета зустрічі – налагодити більш тісну співпрацю між законодавчою та виконавчою гілками влади і завдяки цьому вирішити проблеми, які заважають регіону розвиватися.

«Досвід показує, що подібні зустрічі сприяють зміцненню партнерських відносин і результат спільної роботи буде завжди кращий. Ми поспілкувались і досягли кількох дуже важливих домовленостей. По-перше, ми на рівні фракції у парламенті будемо вимагати включити Закарпатську митницю у експеримент, у рамках якого ремонт доріг фінансується за рахунок перевиконання плану митних надходжень. Закарпатська митниця постійно перевиконує планові надходження, до того ж Закарпаття межує з чотирма країнами Євросоюзу. Відтак, не виключати область до цього експерименту – нонсенс», – наголосив Віталій Хомутиннік.

Як відзначив під час зустрічі народний депутат Михайло Ланьо, приведення автодоріг до належного стану нині для Закарпаття – питання номер один. «Наша область – ворота України в Європу. Туристи, в’їжджаючи до регіону, отримують перше враження від держави. Тож воно має бути позитивним. До того ж, наша область не має потужних промислових об’єктів і може розвиватися виключно за рахунок туризму. Без доріг і тут не досягти результату. Тому привести автошляхи до нормального стану – це нагальна потреба, без якої подальший розвиток регіону просто неможливий», – відзначив Михайло Ланьо.

Віталій Хомутиннік також зауважив, що область практично не реалізує свій виноробний потенціал, попри те, що природні ресурси для цього має.

«Розвиток виноробства на Закарпатті гальмується через несприятливе законодавство. Адже отримання відповідної ліцензії наразі обходиться підприємцям у майже півмільйона гривень. Ми будемо порушувати у парламенті питання здешевлення вартості й спрощення процедури отримання ліцензій для виноробної галузі», – повідомив нардеп.