У Виноградові за участі народного депутата Михайла Ланьо відкрили хоспіс, аналогів якому немає в Україні

23.01.2017
16252183_372430039798027_7623791534754457638_o-1024x683

У вівторок, 23 січня, у Виноградові за участі народного депутата Верховної Ради України Михайла Ланьо, керівництва області – Михайла Рівіса та Геннадія Москаля, обласних депутатів та очільників району, духовенства та громадськості  урочисто відкрили сучасний і такий довгоочікуваний хоспіс. Спеціалісти вже кажуть, що аналогів такого закладу  в Україні просто немає.

Нагадаємо, ще в 2012 Єврокомісія виділила грантові кошти (майже 1 млн євро) для створення першого на Закарпатті хоспісу. Його мали ввести в експлуатацію до кінця 2015 року. На облаштування хоспісу на місці колишньої військової частини у Виноградові виділялися кошти і з районного бюджету, однак будівлю так і не завершили в строк. Більше того, Державна фінансова інспекція  в Закарпатській області виявила, що в процесі будівництва попередня влада Виноградова допустили значні фінансові махінації, які й стали питанням розгляду правоохоронців. Найприкріше ж, що, за умовами контракту, у разі порушення строків будівництва Україна має повернути всі отримані гроші на рахунок Єврокомісії. Проте нинішньому керівництву області вдалося переконати представників Єврокомісії, що хоспіс добудують і введуть в експлуатацію наприкінці 2016-го-на початку 2017 року.

Так і вийшло. Десять мільйонів двісті тисяч гривень – саме таку суму торік виділила Закарпатська обласна рада для завершення реконструкції Виноградівського хоспісу та закупівлі необхідного ще обладнання. Підтримав проект і народний депутат України Михайло Ланьо та очолювана ним команда в області від партії “Відродження”.

Після урочисто перерізання стрічки присутні гості оглянули хоспіс. Тут у трьохповерховій будівлі розміщено світлі та затишні кімнати з комфортними умовами для проживання літніх людей, які потребують щоденного піклування і не мають змоги самостійно переміщуватися.

Як зовні, так і зсередини, усе добре продумано: ліфт буде великий — такий, щоб поміщалось госпітальне ліжко, палати просторі двомісні та менші одномісні, у кожній є окремий санвузол. На території є пральня, котельня та кухня: у хоспісі люди перебуватимуть 7 днів на тиждень і будуть забезпечені 3-разовим харчуванням. Продумано й кабінет старшої медичної сестри, головного лікаря, маніпуляційні. Є й кімната прощання.

“Цей хоспіс – взірець сучасного медичного закладу за європейським зразком, – прокоментував народний депутат Михайло Ланьо. – Люди в ньому отримуватимуть кваліфіковану допомогу на найвищому рівні. Сподіваюся, що подібних з рівнем закладів в області буде все ж таки більше, адже потреба величезна. Разом із командою я докладатиму всі зусилля і в подальшому, щоб вирішувати важливі для області соціальні проблеми”.

Під час відкриття голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль відзначив: “До мене часто звертаються люди, в яких рідні роками прикуті до ліжка, і вони у величезній скруті, бо змушені і працювати, і доглядати за хворими батьками. Тож, введення в дію сучасного хоспісу було першочерговим завданням для обласної влади, що ми і зробили спільно з депутатським корпусом облради, виділивши необхідні кошти для завершення будівельних робіт. Тепер люди, які потребують щоденної уваги та турботи, почуватимуть себе тут не самотніми, не покинутими, і лікуватимуться за рахунок держави”.

 

“Нарешті ми почали відкривати довгобуди, які насамперед будуть служити на користь краянам, – зазначив у своєму виступі голова облради Михайло Рівіс. – Так, нещодавно ми з Геннадієм Геннадійовичем відкрили у Нижніх Воротах  філію Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Арніка», розбудова якого розпочалася ще у 2010 році і була «замороженою» через відсутність фінансування. У 2016 році з обласної скарбниці були виділені кошти і тепер діти мають можливість там жити, відпочивати, поглиблено вивчати природничі дисципліни, проводити дослідження, займатися природоохоронною діяльністю. Так само завершено і цей довгобуд, який служитиме насамперед людям з невиліковними недугами, і аби вони почувалися максимально комфортно”.

Загалом у хоспісі, розрахованому на 25 пацієнтів, прийматимуть людей похилого віку з онкологією, туберкульозом, серцево- та церебросудинними захворюваннями, цукровим діабетом, хворобою Альцгеймера тощо (фото надані прес-службою Закарпатської обласної ради та Виноградівської райради).