Василь Кошеля: «Головне, що бюджет Закарпаття-2017 ухвалений, і область зможе повноцінно працювати з нового року»

22.12.2016
IMG_0410

 

Сьогодні під час чергової сесії депутати Закарпатської обласної ради ухвалили головний фінансовий документ області на 2017 рік. Під час обговорення питання виникло чимало пропозицій та навіть суперечок, проте зрештою документ таки був ухвалений. Так, згідно з рішенням «Про обласний бюджет на 2017 рік», дохід обласного бюджету становитиме 5,230 млрд грн, у тому числі загального фонду бюджету – 5,085 млрд грн, спеціального фонду – 145 млн грн. Видатки обласного бюджету затверджені в сумі 5,222 млрд грн.

ed2cae3c-24ab-487c-a14a-4cafc7f3a932

Як прокоментував депутат від партії «Відродження», голова постійної комісії з питань бюджету Закарпатської обласної ради  Василь Кошеля, є кілька основних позицій, які варто знати закарпатцям щодо ухваленого  рішення. «Так, головне, що розрахунок видатків обласного бюджету здійснено на основі Бюджетного кодексу України з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати у сумі 3200 гривень. Тобто, в середньому мінімалка впродовж наступного року порівняно з цьогорічною зросте більш ніж у 2 рази. Це означає, що з наступного року в області більше не буде людини, яка отримуватиме менше, ніж 3 200 гривень», – уточнив Василь Михайлович.

З його слів, пріоритет у видатках області – охорона здоров’я, освіта, соціальний захист та соціальне забезпечення, розвиток фізичної культури і спорту, мистецтва і культури.

«На першому місці для депутатів – охорона здоров’я закарпатців. На медицину зокрема передбачено понад 900 млн грн, – прокоментував В. Кошеля. – За ці кошти фінансуватимуться низка програм – профілактика онкозахворювань, боротьба з інфекційними хворобами та туберкульозом, придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, закупівля нового обладнання тощо».

Голова бюджетної комісії також повідомив, що на освіту протягом року спрямують 450 мільйонів, понад 140 мільйонів – на соціальний захист. Майже 42 мільйони – на фізичну культуру і спорт, також передбачені видатки на культуру і мистецтво, на будівництво, придбання житла, поліпшення житлово-побутових умов проживання у сільській місцевості тощо. На обласні програми загалом буде спрямовано понад 200 млн грн.

«Найголовніше ж, що бюджет є, що Закарпаття в 2017-му буде працювати повноцінно, що є кошти і на медикаменти, і на нове обладнання, і на зарплати вчителям, і на фінансування капітальних видатків. Уже з часом, і за потреби, ми зможемо вносити корективи, але зараз зроблено найважливіше», – додав депутат обласної ради.

Користуючись нагодою, Василь Кошеля також привітав усіх краян зі святами: «Щиро вітаю усіх закарпатців з наступаючими новорічними святами та Різдвом Христовим! Нехай погане все лишається в цьому році, нехай добробут і Божа благодать будуть у ваших родинах, нехай мирне небо буде над Україною!»